خبر فوری

شورش جدید در زندانی در برزیل دست کم ۲۶ کشته برجا گذاشت

 نظرها
شورش جدید در زندانی در برزیل دست کم ۲۶ کشته برجا گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دست کم ۲۶ زندانی در جریان یک شورش در زندانی در شمال شرقی برزیل کشته شدند. به گفتۀ مقامات امنیتی برزیل، این شورش در ادامۀ تلاش مافیای قاچاق کوکائین برای به دست گرفتن کنترل زندان ها در این کشور است که از دو هفتۀ پیش آغاز شده و تاکنون دست کم ۱۳۰ کشته برجای گذاشته است.

شورش در زندان آلکاسوز با تلاش پلیس و ارتش و پس از ۱۴ ساعت درگیری در داخل این زندان خاتمه یافته و به گفتۀ رئیس پلیس این منطقه، کنترل این زندان در حال حاضر در اختیار نیروهای نظامی دولتی قرار گرفته است.

این شورش از روز شنبه در این زندان آغاز شده بود و به گفتۀ پلیس، زندانیان وابسته به دو گروه مافیا که توانسته بودند خود را مسلح کنند با یکدیگر درگیر شدند.

همزمان، رسانه های برزیلی از فرار ۲۸ زندانی از زندان پیراکوآرا در جنوب برزیل خبر می دهند. این زندانیان با کمک افراد از بیرون زندان و پس از منفجر کردن یکی از دیوارهای این زندان موفق به فرار شده اند.

به گفتۀ مقامات ایالت ریو زندان آلکاسوز ظرفیت ۶۲۰ نفر را دارد اما در حال حاضر نزدیک به ۱۱۰۰ نفر در این زندان نگهداری می شوند که عمدتا هم وابسته به گروههای مافیای قاچاق کوکائین و اسلحه هستند.

این شورش ها در زندان از زمانی آغاز شده که دو گروه «کوماندو دو لا کاپیتال» از شهر سائوپائولو و «کوماندو ورمولهو» از شهر ریودوژانیرو تلاش می کنند کنترل زندانها و فروش کوکائین را در این مناطق به دست بگیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.