خبر فوری
This content is not available in your region

دومین نمایشگاه بزرگ گردشگری جهان کار خود را در مادرید آغاز کرد

نظرها
euronews_icons_loading
دومین نمایشگاه بزرگ گردشگری جهان کار خود را در مادرید آغاز کرد
اندازه متن Aa Aa

فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا روز چهارشنبه نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید بنام «فیتور» را افتتاح کرد. این نمایشگاه تا ۲۲ ژانویه به کار خود ادامه خواهد داد.

کارلوس مارلاسکا، خبرنگار یورونیوز در مادرید گفت: «برپایی دومین نمایشگاه گردشگری بزرگ دنیا پس از برلین، درآمدزایی معادل ۲۴۰ میلیون یورو برای شهر مادرید خواهد داشت. روز اول این نمایشگاه به دست اندرکاران صنعت توریسم اختصاص یافته است. نمایشگاه درهای خود را روزهای شنبه و یکشنبه به روی عموم باز می کند.»

در نمایشگاه گردشگری فیتور تعداد زیادی از شرکتهای فعال در صنعت توریسم، سازمان های گردشگری، کمپانی های حمل و نقل و گروههای هتلداری شرکت کرده اند.

طالب ریفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری گفت: «هدف اصلی جلب توجه همگان نسبت به اهمیت و تاثیری است صنعت توریسم دارد. مسافرت و گردشگری به فعالیتهای بسیار مهم تبدیل شده اند ولی کسی به اهمیت آنها توجه زیادی ندارد. هدف دوم اینست که چگونه می توان این صنعت را در راه منافع انسانها و کره زمین هدایت کرد.»

اسپانیا در سال ۲۰۱۶ پذیرای ۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر بود. این کشور پس از فرانسه و آمریکا سومین کشوری است که بیشترین گردشگران را به خود جذب می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.