خبر فوری
This content is not available in your region

معارفه رئیس جدید پارلمان اروپا؛ تایانی جانشین شولتز می شود

نظرها
معارفه رئیس جدید پارلمان اروپا؛ تایانی جانشین شولتز می شود
اندازه متن Aa Aa

آنتونیو تایانی نامزد حزب مردم اروپا که روز سه شنبه با کسب ۳۵۱ رای به ریاست پارلمان اروپا انتخاب شد برای پنج سال آینده جانشین مارتین شولتز می شود.

در مراسم معارفه او، مارتین شولتز با امضای کتاب طلایی برای رئیس تازه پارلمان آرزوی موفقیت کرد و گفت: «باید از تایانی به خاطر همکاری های سازنده ای که طی سال ها فعالیت در جایگاه معاونت ریاست پارلمان داشته تشکر کنم. موفقیت او را در این ماموریت آرزومندم.»

آنتونیو تایانی هم در نخستین پیام رسمی بعنوان رئیس پارلمان اروپا گفت: «من می خواهم رئیسی باشم برای پل زدن و ارتباط برقرار کردن و کار کردن با هر گروه و هر عضوی در این پارلمان. ما به ثبات نیاز داریم و باید برای آینده اتحادیه اروپا تلاش کنیم.»

آنتونیو تایانی، سیاستمدار ایتالیایی، عضو بزرگترین حزب در پارلمان اروپا، از نزدیکان ژان کلود یونکر و سیلویو برلوسکونی است و یکی از چهارده معاونت پارلمان اروپا را در اختیار داشته است. او گفته که در قبال برگسیت باید رویکردی متعادل و میانه در پیش گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.