خبر فوری
This content is not available in your region

پرتره دونالد ترامپ در آثار نقاش آفریقایی

euronews_icons_loading
پرتره دونالد ترامپ در آثار نقاش آفریقایی
اندازه متن Aa Aa

اوانز یگون، نقاش اهل کنیا در استودوی خود در نایروبی یکی از میلیونها کسانی است که از پایان ریاست جمهوری باراک اوباما ناراحت است. او که بیش از هزار نقاشی از آقای اوباما کشیده، حال توجه خود را بر دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا معطوف کرده است. اوانز یگون با اشاره به اینکه حالت چهره و دست برای آقای ترامپ برای او جالبتر است می گوید: «تصمیم گرفتم او را نقاشی کنم زیرا سوژه و شخصیت جالبی است. حالتهای چهره او را در زمانی که صحبت می کند نشان میدهم. او را کشیدم زیرا مورد نفرت و علاقه مردم است. جبهه بندی نسبت به او شدید است، عده ای او را خیلی دوست دارند و عده ای دیگر خیلی از او نفرت دارند.»

انتخاب باراک اوباما به ریاست جمهوری آمریکا مردم کنیا را شگفت زده کرد. مردم افتخار می کنند پدر او کنیایی است. در سفر سال ۲۰۱۵ آقای اوباما به کنیا، هزاران نفر به دیدن او آمدند. پایان ریاست جمهوری باراک اوباما آنها را ناراحت کرده است. با اینکه دونالد ترامپ با حالتهای چهره و پرسونای ویژه سوژه جالبی برای نقاشی است ولی یگون می گوید پرتره های رییس جمهور منتخب آمریکا مشتری ندارد. او البته امیدوار است تا دونالد ترامپ محبوبیت بیشتری پیدا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.