خبر فوری

تحلیف دونالد ترامپ محور اصلی گفتگوها در داوس، مجمع جهانی اقتصاد

 نظرها
تحلیف دونالد ترامپ محور اصلی گفتگوها در داوس، مجمع جهانی اقتصاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز جمعه از سوی بسیاری از حاضران در کنفرانس داوس دنبال می شود. موضع گیریهای دونالد ترامپ درباره ناتو موضوع مورد بحث خبرنگاران یورونیوز شد با رابین نیبلت، عضو یکی از موسسات مطالعاتی در لندن. او در اینباره گفت: « فکر می کنم نظر ترامپ درباره ناتو را باید جدی بگیریم. زمانی که شما این نهاد را ناکارآمد می خوانید منظورتان این است که باید به کار آن پایان داد. معتقدم که در اروپا بسیاری انتظار دارند که اروپا باید مواضع قاطعی در برابر روسیه داشته باشد، روسیه ای که مدتی است به عنوان یک ابرقدرت دوباره از خواب بیدار شده است.
زمانی که ترامپ می گوید باید آماده جنگ بود منظور او جنگ با تروریسم در سراسر جهان است. نگران آن هستم که در آینده آمریکا و اروپا دو تعریف کاملا متفاوت از ناتو داشته باشند.»

مدیرعامل یکی از شرکتهای بزرگ روسیه نیز می گوید: «معتقد هستیم روسیه باید درباره برخی از موضوعات مورد بحث مشخصا موقعیتش را شفاف کند. فکر می کنیم به نفع دو کشور است همانگونه که باراک اوباما گفت باید با یکدیگر همکاری کنیم و به مشکلات پایان بدهیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.