خبر فوری

حمله راننده یک خودرو به عابران پیاده در ملبورن سه کشته بر جا گذاشت

نظرها
حمله راننده یک خودرو به عابران پیاده در ملبورن سه کشته بر جا گذاشت
اندازه متن Aa Aa

هجوم راننده یک خودرو به سمت عابران پیاده در شهر ملبورن استرالیا سه کشته و دستکم ۲۰ مجروح بر جا گذاشت.

بنا به اعلام پلیس فرد مهاجم بازداشت شده است و هرچند اقدام او عمدی بوده اما فرضیه «تروریستی» بودن این حمله رد شده است. پلیس ملبورن این حمله را با حادثه چاقوزنی در این شهر که در طول شب پیش از حادثه رخ داده بود، مرتبط دانسته است.

استوارت بیتِسون، جانشین فرمانده پلیس ایالت ویکتوریا می گوید: «باور داریم آنچه روی داده است با حادثه چاقوزنی که پیش از آن در منطقه مترو جنوبی رخ داد، ارتباط دارد. فرد مهاجم بازداشت شده است و در این مقطع زمانی خطر دیگری مردم را تهدید نمی کند. از مردم می خواهیم که از حضور در شهر خودداری کنند زیرا بررسی صحنه این حادثه واقعا مدت زیادی به طول خواهد انجامید.»

پلیس اطلاعات بیشتری در مورد حادثه چاقوزنی مرتبط با این حمله ارائه نکرده است. روزنامه ایج (The Age) چاپ ملبورن به نقل از یک شاهد عینی از ضربات خودروی پلیس به اتوموبیل فرد مهاجم و همچنین تیراندازی به سوی آن خبر داده است.

حادثه روز جمعه در حالی رخ داد که مسابقات تنیس آزاد استرالیا در دومین شهر بزرگ این کشور در جریان است و گردشگران زیادی در ملبورن به سر می برند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.