وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دادستان نیویورک: ال چاپو با مجازات اعدام رو به رو نیست

 نظرها
دادستان نیویورک: ال چاپو با مجازات اعدام رو به رو نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خواکین گوزمن مشهور به ال چاپو، از بزرگترین قاچاقچیان موادمخدر جهان پس از استرداد از مکزیک به ایالات متحده آمریکا در دادگاه ابراز بیگناهی کرد.

ال چاپو که تاکنون دو بار از زندان های مکزیک گریخته است، روز جمعه همراه با دو وکیل مدافع تسخیری در دادگاه فدرال در بروکیلن حاضر شد.

رابرت کاپرس، دادستان منطقه شرق نیویورک در جمع خبرنگاران گفت: «به عنوان بخشی از روند استرداد، ما باید به دولت مکزیک اطمینان بدهیم که مجازات اعدام در این رابطه مطرح نیست. بنابراین اگر محکوم شناخته شود، او با حبس ابد رو به رو خواهد بود و در رابطه با تمامی اتهامات و احکام مرتبط با قاچاق مواد مخدر نیز با حکم حبس ابد رو به رو است.»

ال چاپو ۵۹ ساله در حالی ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی دستگیر شد که شش ماه پیش از آن با حفر تونل از زندانی فوق امنیتی در مرکز مکزیکو گریخته بود. این تبهکار شناخته شده علاوه بر قاچاق موادمخدر متهم به پول شویی، آدم ربایی و قتل در نقاط مختلف از جمله شیکاگو، میامی و نیویورک است.