خبر فوری

زیگمار گابریل از نامزدی صدراعظمی آلمان به نفع شولتز صرف نظر کرد

 نظرها
زیگمار گابریل از نامزدی صدراعظمی آلمان به نفع شولتز صرف نظر کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«زیگمار گابریل» در نشست فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان تصمیم به کناره گیری از ریاست این حزب و نیز نامزدی صدراعظمی آلمان به نفع مارتین شولتز، رئیس سابق پارلمان اتحادیه اروپا، گرفت.

آقای شولتز گفت: «شکافی عمیق نه تنها در جامعه کشور ما بلکه در جوامع سایر کشورهای اروپا نیز وجود دارد. جوامع اروپایی از هم دورتر می شوند. می توان گفت که پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جوامع سراسر جهان از هم دور می شوند.»

مارتین شولتز در ماه نوامبر سال گذشته اعلام کرد که برای بار سوم نامزد تصدی ریاست پارلمان اتحادیه اروپا، مجلسی که وی از آن با نام «قلب دموکراسی اروپایی» یاد می کند، نمی شود.

بدین ترتیب آقای شولتز در انتخابات پارلمانی جمهوری فدرال آلمان در ۲۴ سپتامبر سال جاری میلادی با آنگلا مرکل، صدراعظم ۶۲ ساله و محافظه کار فعلی آلمان از حزب اتحاد دموکرات مسیحی رقابت می کند که برای چهارمین بار نامزد تصدی مقام صدراعظمی است.

دوره صدراعظمی در آلمان چهارساله است و آنگلا مرکل از سال ۲۰۰۵ میلادی تا به امروز عهده دار این سمت است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.