خبر فوری

کانادا بدنبال توافق تجاری با شرق آسیا

 نظرها
کانادا بدنبال توافق تجاری با شرق آسیا
اندازه متن Aa Aa

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا می گوید که کشورش همچنان به دنبال توافقات تجاری در سراسر جهان است.

به گفته آقای ترودو، دولت این اقدام را برای اطمینان از بهره مندی همه کانادایی ها از دستمزد بالاتری که شرکت های صادرات محور مایل به پرداخت هستند، انجام می دهد.

صحبت های جاستین ترودو درباره سیاست های تجاری کانادا در واکنش به سیاست های اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا است که به دنبال بازبینی توافقهایی تجاری آمریکا است.

او روز سه شنبه گفت: «میلیون ها شغل خوب در هر دو سوی مرز به رابطه تجاری نزدیکی که داریم بستگی دارد و این رابطه در مرکز مذاکرات ما خواهد بود.»

نخست وزیر کانادا اشاره ای به تمایل کشورش برای دنبال کردن توافق تجاری ترانس-پاسیفیک پس از خروج آمریکا از این توافق نکرد. اما در ادامه گفت: «ما می دانیم که افزایش تعامل با اقتصاد در حال رشد آسیا، راهی مهم برای بیمه کردن مشاغل خوب و رفاه برای کانادا است و ما آن را ادامه می دهیم.»

کانادا یکی از سه کشور عضو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) است، یکی از قرادادهایی که آقای ترامپ به دنبال مذاکره مجدد درباره آن است.

اقتصاد کانادا صادرات محور است و بیش از ۷۸ درصد صادرات این کشور به آمریکاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.