وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرانسه؛ افشاگریها درباره همسر فیون برای جمهوری خواهان دردسرساز شد

 نظرها
فرانسه؛ افشاگریها درباره همسر فیون برای جمهوری
خواهان دردسرساز شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه افشاگریها علیه همسر فرانسوا فیون نامزد جمهوریخواهان در انتخابات برای مهمترین حزب راست فرانسه دردسر ساز شده است.

هفته نامه «کانارد انشنه» افشا کرده که همسر فرانسوا فیون به مدت هشت سال شغل مشاور پارلمانی آقای فیون را داشته است و طی ۸ سال پانصد هزار یورو حقوق گرفته است.

فیون به این خبر واکنش نشان داد و گفت که به این شایعاتی که تنها حمله برای متزلزل کردن جایگاه او است واکنشی نشان نمی دهد. او از روزنامه نگاران پرسید آیا همسرم اجازه کار کردن ندارد؟

در واقع از لحاظ قانونی مشکلی برای کار همسر نمایندگان مجلس وجود ندارد اما در این مورد خاص هفته نامه فرانسوی ادعا کرده که خانم فیون در طی این سالها کار نکرده است و از پارلمان حقوق گرفته است. اما اینکه آیا واقعا در این مدت کار کرده است یا خیر به عهده دادگاه و قضات فرانسوی است تا این موضوع را تایید کنند.

نظرسنجیها نشان می دهند که امانوئل ماکرون دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری که مستقل در این انتخابات شرکت می کند از محبوبیت بالایی برخوردار است و توانسته توجه بسیاری از رای دهندگان چپ و راست را به خود جلب کند. او جنبشی موسوم به ترقی خواهان در فرانسه تاسیس کرده است و در مدت کوتاهی صدها هزار فرانسوی به این جنبش پیوسته اند.

پس از عدم شرکت فرانسوا اولاند رییس جمهوری کنونی فرانسه در انتخابات آینده بسیاری از نامزدها از ملانشون چپ گرفته تا ماکرون و فیون همه و همه شانس پیروزی در انتخابات آینده را دارند.

در حزب سوسیالیست انتخابات درون حزبی سرنوشتش یکشنبه آینده روشن خواهد شد. رقابت بین نخست وزیر سابق مانوئل والس و وزیر سابق بنوا آمون خواهد بود. البته شانس آمون بدلیل عدم محبوبیت دولت مانوئل والس و رای بیشتری که در دور اول بدست آورد و حمایت مونتبورگ نفر سوم دور اول در پیروزی بسیار زیاد است.

والس رقیب و هم حزبی اش را محکوم می کند که ایده هایی دارد که کاملا رویایی و غیرقابل دسترسی هستند.
آمون هم می گوید آنهایی که با ایده هایش مخالف هستند در واقع بدنبال تغییر نیستند.

رقابت بین والس و امون رقابت بین دو نگاه متفاوت راست میانه رو و چپ سوسیالیست فرانسوی است. مانوئل والس در مقام نخست وزیر نشان داده است که بیشتر حامی اندیشه های راست میانه است و آمون در پی استعفایش از مقام وزارت و صحبتهای انتخاباتی اش نشان داده است که تفکراتش بیشتر مایل به اصول سوسیالیستی در فرانسه است.