خبر فوری

دوست نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی: اعترافات من از روی اجبار بوده است

 نظرها
دوست نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی: اعترافات من از روی اجبار بوده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چوی سون سیل از نزدیکان رئیس جمهوری کره جنوبی که به اتهام سوء استفاده از قدرت و فساد مالی زندانی است، روز چهارشنبه و همزمان با ورود به دادگاه در جمع خبرنگاران حاضر در محل اظهار داشت که بی گناه است و اعترافاتش از روی فشار و اجبار بوده است.

چوی سون سیل، از دوستان نزدیک پارک گون هه به استفاده از موقعیت خود به اعمال نفوذ در انتصاب مشاوران رئیس جمهوری و همچنین سوء استفاده مالی به نفع بنیادهای غیرانتفاعی متهم است.

در پی شدت گرفتن اتهامات علیه رئیس جمهوری کره جنوبی و نزدیکانش ماه دسامبر گذشته نمایندگان پارلمان این کشور با اکثریت آرا به طرح عدم کفایت پارک گون هه رای دادند. بر این اساس رئیس جمهوری به طور موقت از سمت خود معلق شده تا دادگاه قانون اساسی در مورد برکناری دایم او تصمیم گیری کند. همزمان قاضی ارشد دادگاه قانون اساسی اعلام کرده است که با توجه به نزدیک بودن زمان بازنشستگی خود و یکی دیگر از قضات دادگاه باید رسیدگی به این پرونده تا پیش از ۱۳ ماه مارس به پایان برسد.

در صورت تایید برکناری رئیس جمهوری، نخست وزیر رسما به کفالت ریاست جمهوری منصوب می شود و موظف است ظرف شصت روز، انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.