خبر فوری
This content is not available in your region

ادامۀ تظاهرات در رومانی علیه دولت این کشور

نظرها
ادامۀ تظاهرات در رومانی علیه دولت این کشور
اندازه متن Aa Aa

هزاران رومانیایی روز یکشنبه علیه دو طرح دولت که به سیاستمداران این کشور امکان فرار از تعقیب قضایی را می دهند در شهرهای این کشور تظاهرات کردند.

دولت سوسیال دموکرات رومانی دو طرح را بدون ارسال به پارلمان تصویب کرده است که علاوه بر بخشش محکومیت زندان، به سیاستمداران این کشور که برای فساد مالی و اختلاس به زندان محکوم شده اند امکان نجات از این محکومیت را می دهد.

این قانون تصویب شده توسط دولت با اعتراض مقامات رومانی مانند رئیس جمهوری این کشور، دادستان کل رومانی و دیوان عالی مورد اعتراض قرار گرفته است.

یکی از معترضان می گوید: «آنچه ما را آزار می دهد عدم شفافیت و محتوای این قوانین است. تغییرات قوانین کیفری نباید به این شکل صورت بگیرد گویی که یک حکم ضروری بوده است.»

این تظاهرات به روی صفحات اجتماعی سازماندهی شده بود. طبق این دستور دولتی سورین گریندیانو، نخست وزیر رومانی در حدود ۲۵۰۰ نفر از زندانیان که در میان آنها نمایندگان و اعضای احزاب این کشور نیز وجود دارند، بزودی شامل عفو و از زندان آزاد می شوند.

با استناد به این قانون که هفتۀ گذشته تصویب شد، حکم رهبر حزب سوسیال دموکرات رومانی که به دلیل اختلاس و تقلب در انتخابات محکوم به دو سال زندان شده نیز اجرا نخواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.