خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام بازنشستگی ستاره سابق چلسی

نظرها
euronews_icons_loading
اعلام بازنشستگی ستاره سابق چلسی
اندازه متن Aa Aa

فرانک لمپارد هافبک سابق باشگاه چلسی و تیم ملی فوتبال انگلیس در سن ۳۸ سالگی رسما اعلام بازنشستگی کرد.

این هافبک مطرح و سرشناس فوتبال انگلیس که پاییز سال ۲۰۱۶ پس از دو فصل حضور در باشگاه نیویورک سیتی آمریکا به همکاری خود با این باشگاه خاتمه داده بود با وجود دریافت پیشنهادهای زیاد و قابل توجه از سوی باشگاه های مختلف در نهایت روز پنجشنبه تصمیم گرفت از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

لمپارد سال ۲۰۰۱ پس از شش سال عضویت در تیم وست هام به چلسی پیوست و در طول سیزده سال عضویت در این تیم سه بار در سالهای ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ موفق به قهرمانی در لیگ برتر جزیره شد.

ستاره محبوب استمفورد بریج همچنین با چلسی جام لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲، جام لیگ اروپا در سال ۲۰۱۳، چهار جام حذفی فوتبال انگلیس در سالهای ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ و نیز دو جام اتحادیه را به کلیکسیون افتخاراتش افزود.

لمپارد به عنوان هافبکی مدرن که حضوری چشمگیر در دو محوطه جریمه زمین مسابقه داشت ۱۰۶ بازی ملی و ۲۹ گل برای تیم ملی فوتبال انگلیس را در کارنامه خود ثبت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.