خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر دفاع آمریکا: «شانه به شانه ژاپن ایستاده ایم»

نظرها
euronews_icons_loading
وزیر دفاع آمریکا: «شانه به شانه ژاپن ایستاده ایم»
اندازه متن Aa Aa

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا که به آسیا سفر کرده است، روز جمعه وارد توکیو شد و با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن دیدار کرد.

نخست وزیر ژاپن که قرار است هفته آینده برای دیدار با دونالد ترامپ به واشینگتن سفر کند،در دیدار با آقای متیس گفت: «من امیدوار و مطمئن هستم که با یکدیگر قادر خواهیم بود اتحادی تزلزل ناپذیر را میان ژاپن و ایالات متحده هم در داخل و هم در خارج از ژاپن به نمایش بگذاریم.»

وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا نیز که پس از سفر به کره جنوبی به ژاپن وارد شده است گفت: «آقای نخست وزیر می خواهم که سوءتفاهمی در اینباره در کار نباشد که در زمان انتقال دولت در واشینگتن، ما قاطعانه و صد در صد، شانه به شانه شما مردم ژاپن ایستاده ایم.»

وزیر دفاع ایالات متحده همچنین در این دیدار یادآور شده است که دو کشور با چالش هایی مشترک و نیز تحریکات کره شمالی رو به رو هستند. وی تاکید کرده است که ماده پنجم پیمان همکاری امنیتی میان ژاپن و آمریکا همچنان مثل گذشته پا برجاست و در آینده نیز رعایت می شود.

ماده پنجم این پیمان، دو کشور را ملزم به دفاع مشترک از مناطق تحت حاکمیت ژاپن در صورت حمله کشوری ثالث می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.