خبر فوری

تور گردشگری برای معرفی رشوه بگیرها در مکزیکو

نظرها
تور گردشگری برای معرفی رشوه بگیرها در مکزیکو
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

گروهی از معترضان به فساد مالی در مکزیک، یک تور اتوبوسرانی به نام « تور فساد» ترتیب داده اند که هر یکشنبه با شعارهایی علیه اختلاس و رشوه در این کشور در سطح پایتخت تردد خواهد کرد.

قرار است این تور اتوبوسرانی بمدت سه ماه در مسیر خود ساختمان ها، موسسات و خطوط مترویی را که نامشان در پرونده های فساد مالی مطرح است به سرنشینان معرفی کند. ترتیب دهندگان این تور اتوبوسرانی می گویند هدف شان حساس کردن جامعه به فساد و رشوه در این کشور است اما قصد ندارند از سخنرانی های سیاسی برای این جلب توجه استفاده کنند.

یک ایستگاه مترو که جنوب این شهر را به غرب آن متصل می کند نیز از ایستگاههای رشوه در این تور گردشگری فساد است. این خط مترو که بیش از ۲۴ میلیارد پزو معادل یک میلیارد یورو هزینه در برداشته از سال ۲۰۱۴ و به دلیل مشکلات ایمنی و ساختمانی تعطیل شده است.

مقر گروه اسپانیایی اوبراسکون هارته لاین که یک گروه ساختمان و جاده سازی است نیز از دیگر ایستگاههای این تور گردشگری فساد است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.