خبر فوری
This content is not available in your region

فیون در رئونیون؛ ادامه کارزار انتخاباتی علی رغم رسوایی «پنه لوپ گیت»

نظرها
فیون در رئونیون؛ ادامه کارزار انتخاباتی علی رغم رسوایی «پنه لوپ گیت»
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا فیون نامزد محافظه کاران فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری کارزارش را در جزیره رئونیون فرانسه در غرب اقیانوس هند، علی رغم رسوایی کار غیر واقعی همسرش پنه لوپ فیون ادامه می دهد. اتهام دریافت نزدیک به یک میلیون یورو حقوق برای کاری ساختگی به شدت به کارزار انتخاباتی او ضربه زده است.

فرانسوا فیون در میان طوفان اتهام رسوایی موسوم به «پنه لوپ گیت» برای اقامتی ۳ روزه وارد این جزیره شده است و قرار است روز یک شنبه در جمع حامیانش سخنرانی کند.

الن کیپلر از حامیان فیون در جزیره رئونیون می گوید: «نه، او نباید کناره گیری کند زیرا او در این موقعیت تنها نیست. همین جا در رئونیون چندین مورد مشابه وجود دارد. نمی توانم به شما بگویم همیشه وجود داشته و وجود خواهد داشت. دموکراسی همین است.»

بر اساس آخرین نظر سنجی ها، ۷۰ درصد رای دهندگان فرانسوی خواهان کنارگیری فرانسوا فیون از مبارزات انتخاباتی هستند و فیون در مرحله اول انتخابات با ۱۷.۵ درصد حذف خواهد شد.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی مارین لوپن رهبر راست های افراطی فرانسه در دور اول انتخابات ریاست جمهوری با ۲۶ درصد آرا، به دور دوم خواهد رفت.

امانوئل ماکرون، نامزد مستقل و میانه روی فرانسه ۲۰.۵ درصد و بنوآ امون کاندیدای حزب سوسیالیسم فرانسه ۱۵ درصد رای کسب خواهند کرد.

اگر ائتلاف تازه ای شکل نگیرد و نتایج نظرسنجی ها تا روز انتخابات، همین ارقام را نشان دهد، رئیس جمهوری آینده فرانسه باید از میان مارین لوپن و امانوئل ماکرون انتخاب شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.