خبر فوری

مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم

 نظرها
مکزیکی ها می گویند ما پول دیوار را نمی دهیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از شهروندان مکزیک در پایتخت این کشور علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ساخت دیوار در مرز دو کشور تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی در حالیکه شعارهایی علیه دونالد ترامپ سرمی دادند احداث این دیوار را برخلاف حقوق بشر و قوانین بین المللی دانستند.

النا موررا، رئیس انجمن «هدف مشترک» از شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. وی می گوید: «این سیاست ها حقوق همه را تهدید می کند، احداث این دیوار علیه حقوق مهاجران ما در آمریکاست و اقتصاد مکزیک را نیز به خطر می اندازد.»

یک شهروند مکزیکی نیز با انتقاد از دولت این کشور می گوید: «ما باید از دولتمان بخواهیم اقدام کند. رئیس جمهوری و وزیر خارجۀ مکزیک باید با شایستگی به دفاع از حاکمیت ملی در برابر حملات دولت آمریکا بپردازند.»

منابع آگاه می گویند هزینۀ ساخت این دیوار به طول ۳۲۰۰ کیلومتر نزدیک به ۲۲ میلیارد دلار خواهد بود و رئیس جمهوری آمریکا گفته است این هزینه را مکزیکی ها باید پرداخت کنند.

دونالد ترامپ روز یکشنبه در واکنش به این مساله در صفحه توییتر خود اعلام کرد ساخت این دیوار را با هزینه ای کمتر از میزان تخمین زده شده تمام می کند. رئیس جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی خود از رقم ۱۲ میلیارد دلار سخن گفته و تاکید کرده بود که این هزینه از جیب مکزیکی ها پرداخت خواهد شد. وی دستور ساخت این دیوار را روز بیست و پنجم ژانویه صادر کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.