خبر فوری
This content is not available in your region

تردید نسبت به روند رشد اقتصادی حوزه پولی یورو طی ماههای آینده

نظرها
تردید نسبت به روند رشد اقتصادی حوزه پولی یورو طی ماههای آینده
اندازه متن Aa Aa

داده های موسسه آمار اتحادیه اروپا، یوروستات نشان می دهد رشد اقتصادی حوزه پولی یورو در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ به رقم ۰.۴ درصد رسیده است. میانگین رشد اقتصادی این منطقه در سال گذشته نیز ۱.۷ درصد گزارش شده است.

در این بین هلند در سه ماهه چهارم سال گذشته به رشد بالای ۲.۵ درصدی رسیده است. میزان رشد اقتصادی فرانسه در این زمان ۱.۱ درصد و آلمان ۱.۸ درصد ارزیابی شده است. این میزان از رشد اندکی پایین تر از پیش بینی کارشناسان بوده است.

طی ماههای آینده در سه کشور مهم حوزه پولی یورو یعنی آلمان، صاحب برترین اقتصاد منطقه، فرانسه، دومین قدرت اقتصادی و هلند انتخابات برگزار خواهد شد. در هلند و آلمان انتخابات مجلس و در فرانسه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

تردیدهای سیاسی مربوط به به این انتخابات، راه یابی دونالد ترامپ با سیاستهای اقتصادی حمایت گرایی به کاخ سفید و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به تردیدهای اقتصادی حوزه پولی یورو دامن زده و می تواند تبعات منفی طی ماههای آینده برروی روند رشد اقتصادی منطقه داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.