خبر فوری
This content is not available in your region

فلیسیته؛ داستان زنی آواز خوان در بارهای کینشاسا

فلیسیته؛ داستان زنی آواز خوان در بارهای کینشاسا
اندازه متن Aa Aa

شهر کینشاسا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو، با فیلم «فلیسیته» ساخته الن گومیس در کانون توجه قرار گرفته است. این فیلم در رقابتهای جشنواره فیلم برلین نیز شرکت کرده است.

کارگردان فیلم درباره درونمایه «فلیسیته» می گوید: «فیلم مشکلات را نادیده نمی گیرد، به واقعیتهای موجود می پردازد و نشان می دهد که می توان چیزی نو ساخت. می خواستیم در این فیلم خوشبین باشیم، ولی خوشبینیمان ساده لوحانه نیست. این خوشبینی ریشه در واقعیت دشوار زندگی ما دارد.»

فیلم به داستان زندگی زن آواز خوانی در بارهای شهر کینشاسا می پردازد که پس از تصادف فرزندش، زندگیش دستخوش دگرگونی می شود.

ورو چاندا بیا که در نقش «فلیسیته» هنرنمایی کرده می گوید: «این شخصیت را دوست داشتم. شاهد رویدادهایی از این دست و از جان باختن فرزندان در بیمارستان بودم. مرا متاثر کرد. بازی در بیمارستان سخت است با اینهمه با تمام توانم در فیلم بازی کردم.»

جوایز شصت و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین هجدهم فوریه اهدا خواهد شد و نوزدهم فوریه نیز این جشنواره به کار خود پایان خواهد داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.