خبر فوری
This content is not available in your region

ستارگان «شهر گمشده زد» در برلیناله

ستارگان «شهر گمشده زد» در برلیناله
اندازه متن Aa Aa

حضور ستارگان فیلم «شهر گمشده زد» (The Lost City of Z) روی فرش قرمز برلیناله، هیجان زیادی را به همراه داشت؛ ستارگانی همچون سیه نا میلر و رابرت پتینسون، بازیگر مشهور فیلم هری پاتر.

داستان «شهر گمشده زد» درباره زندگی واقعی پـرسی فاوست بریتانیایی، یکی از بزرگترین کاشفان قرن بیستم است که در سال ۱۹۲۵ به اعماق جنگل های آمازون سفر کرد تا به جستجوی تمدنی افسانه ای و شهر گمشدۀ «زد» در جنگل های آمازون بپردازد.

چارلی هونام نقش پـرسی فاوسـت را بازی می کند؛ کاشفی که جستجوهایش انسان را به یاد تلاش ها برای یافتن شهر افسانه ای «الدورادو» می اندازد.

این فیلم بر اساس داستان ماجراجویانه کتابی به همین نام، نوشتۀ «دیوید گرن» تهیه شده است.

جیمز گری، نویسنده و کارگردان آمریکایی فیلم می گوید: «متاسفانه موضوع این فیلم، در عصر حاضر نیز همچنان مطرح است و نمی توانیم بگوییم که داستان این کتاب درباره جهانی نژادپرستانه و استعماری بوده که تنها در گذشته وجود داشته است. بیایید صادق باشیم بطور قابل توجهی استعمار سفید پوستان را در جهان شاهدیم. دوست داشتم بگویم که چنین موجی از ملی گرایی را در جهان نداریم اما چنین چیزی وجود دارد و فکر می کنم لازم است یادآوری شود که همه ما از یک جنسیم.»

این فیلم از بهار آینده در سینماهای اروپا به نمایش درخواهد آمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.