خبر فوری

یونان تدابیر اضافی ریاضت اقتصادی اجرا نخواهد کرد

 نظرها
یونان تدابیر اضافی ریاضت اقتصادی اجرا نخواهد کرد
اندازه متن Aa Aa

در آستانه نشست مهم وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به یوروگروپ که با هدف بررسی برنامه های اصلاحی یونان تشکیل می شود، دولت این کشور مخالفت خود را از اجرای برنامه های اضافی ریاضت اقتصادی از جمله کاهش مستمری بازنشستگان اعلام کرده است.

دیمیتریس زاناکوپولوس، سخنگوی دولت یونان گفت: «دولت بصورت مسئولانه و با جدیت برای رسیدن به یک توافق مذاکره می کند. این توافق می تواند به تقویت و ایجاد ثبات در اوضاع اقتصادی یونان و خروج کامل از بحران بیانجامد. این روند باید بدون بار و هزینه اضافی برای جامعه یونان طی شود. بنابراین هدف، رسیدن به یک توافق بدون حتی یک یورو ریاضت اقتصادی اضافی است.»

پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به آتن رفت و با آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان دیدار کرد. هدف از این دیدار آماده کردن زمینه برای رسیدن به توافق در نشست یوروگروپ بوده که دوشنبه برگزار خواهد شد.

صندوق بین المللی پول از جمله نهادهایی است که برای مشارکت در اعطای قسمت دیگری از کمک مالی به یونان هنوز تصمیم نگرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.