خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر دفاع آلمان: جهان آمریکای مسئولیت پذیر می خواهد

نظرها
euronews_icons_loading
وزیر دفاع آلمان: جهان آمریکای مسئولیت پذیر می خواهد
اندازه متن Aa Aa

کنفرانس امنیتی امسال در شهر مونیخ آلمان در حالی برگزار می شود که جیمز ماتیس، وزیر دفاع دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا، از اصلی ترین چهره های حاضر در آن است.

ژنرال جیمز ماتیس به تبعیت از یکی از اصلی ترین شعارهای انتخاباتی آقای ترامپ، ضمن تاکید بر اهمیت ناتو تاکید هشدار می دهد که اگر اعضای اروپایی ناتو بر بودجه ای که صرف ناتو می کنند نیافزایند واشنگتن از هزینه ای که صرف ناتو می کند، خواهد کاست.

اورزولا فان در لاین، وزیر دفاع آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «جهان، آمریکایی درگیر در مسائل جهانی می خواهد که مسئولیت پذیر باشد. ما اروپایی ها قدردان اذعان آمریکا به دو مسئله امنیت و آزادی در قاره خود هستیم…ما به نقش فعال و بیشتر اروپا متعهد هستیم و از همین رهگذر به یک همکاری امنیتی متعادل و منصفانه در دو سوی اقیانوس اطلس.»

خانم فان در لاین به نوبه خود هشدار آمریکا را با هشدار پاسخ داد و گفت که «دوستانمان در آمریکا باید به خوبی بدانند که لحن آنان درباره اروپا و ناتو تاثیری مستقیم بر انسجام قاره ما دارد و یک اتحادیه اروپای قدرتمند به نفع آمریکاست.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.