وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ریودوژانیرو؛ شش ماه پس از المپیک

 نظرها
ریودوژانیرو؛ شش ماه پس از المپیک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شش ماه پس از آنکه ریودوژانیرو میزبان نخستین بازی های المپیک در آمریکای جنوبی بود، دهکده المپیک ریو در شرایط تاسف باری رها شده است. ورزشگاه اسطوره ای ماراکانا را خاک گرفته و استخر المپیک خشک و خالی است.

این در حالی است که مقامات برزیل و کمیته بین المللی المپیک همواره بر این نکته تاکید می کردند که سود و منفعت سرمایه گذاری در بازی های المپیک موجب بهبود وضعیت شهروندان ریودوژانیرو خواهد شد.

یک شهروند ریو با ابزار تاسف از وضعیت موجود می گوید: «همه سرمایه و ثروتی که قرار بود برای مردم مفید باشد، دارد از بین می رود.» دیگری می گوید: «خیلی ناراحت و متاسفم. برزیل کشور ثروتمندی است ولی دولت فاسدی دارد. شرم آور است.»

اما مقامات کنونی گناه را بر گرده دولت سابق و شهردار پیشین ریودوژانیرو می گذارند. پاتریسیا آمورین، معاون استانداری در امور ورزش می گوید: «وزرا و شهردار عوض شدند و قراردادهای امضا شده با شرکت های خصوصی عملی نشد. اما ما باید به وعده های داده شده وفا کنیم.»

بازی های المپیک ریو حدود ۱۳ میلیارد دلار برای مقامات محلی و دولتی خرج به همراه داشته است که نزدیک به ۷ میلیارد دلار آن به منظور بازسازی اماکن ورزشی و طرح های بزرگ زیرساختی مصرف شده است.