خبر فوری

سوسیالیست ها پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری در اکوادور هستند

 نظرها
سوسیالیست ها پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری در اکوادور هستند
اندازه متن Aa Aa

شمارش اولیۀ آرای انتخابات ریاست جمهوری در اکوآدور حاکی از پیشتازی حزب سوسیالیست این کشور به رهبری لنین مورینو از دیگر احزاب سیاسی است. تاکنون نزدیک به نیمی از آرا شمارش شده و این حزب توانسته است نزدیک به ۳۸ درصد از آرا را کسب کند.

حزب محافظه کار این کشور به رهبری گیلرمو لاسو که پیش از این بانکدار بوده نیز توانسته ۲۱ درصد از آرا را به دست آورد.

در این انتخابات هشت نامزد حضور دارند و هر کدام از آنها برای راهیابی به دور دوم به حداقل ۴۰ درصد از آرا نیاز دارند. لنین موریو قول داده است در صورتیکه وی پیروز این انتخابات بشود سیاست های رافائل کوره آ، رئیس جمهور کنونی این کشور از حزب سوسیالیست را ادامه خواهد داد.

رافائل کوره آ که طی ده سال و برای دو دوره ریاست جمهوری را در اختیار داشت طبق قانون اکوادور نمی تواند برای دور دیگری نامزد این انتخابات شود. وی که ۵۳ سال دارد از قصد خود برای کناره گیری از سیاست خبر داده و اعلام کرده است از این پس در بلژیک، کشوری که همسرش تابعیت آن را دارد ساکن خواهد شد و به آموزش خواهد پرداخت.

نتایج قطعی این انتخابات روز دوشنبه اعلام می شود و دور دوم این انتخابات روز دوم آوریل برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.