وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یانسرود فاتح دومین مسابقه اسکی سرعت در نروژ

 نظرها
یانسرود فاتح دومین مسابقه اسکی سرعت در نروژ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کیتیل یانسرود روز شنبه دومین مسابقه اسکی سرعت بر روی پیست کویتفیل در نروژ را فتح کرد.

این اسکی باز ۳۱ ساله نروژی که تشویق تماشاگران خودی را به همراه داشت با به جای گذاشتن زمان ۱ دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۶۳ صدم ثانیه، بهترین رکورد را به نام خود ثبت کرد و بر سکوی اول این مسابقه ایستاد.

یانسرود در مسابقه سرعت روز جمعه بر روی همین پیست با کسب عنوان سومی پس از باستاین کلین از اسلوونی و ماتیاس مایر اتریشی، صدر جدول این ماده از رقابت های جام جهانی اسکی آلپاین را بار دیگر از آن خود کرد. او اینک یک مسابقه مانده تا پایان فصل، اختلاف خود را با پتر فیل در صدر جدول این ماده به ۳۳ امتیاز رسانده است.

پتر فیل، مدافع عنوان قهرمانی این ماده، برای برتری نسبت به یانسرود در مسابقه سرعت کویتفیل، توفیق چندانی نداشت و با ۸ صدم ثانیه اختلاف نسبت به او در مکان دوم قرار گرفت.

مکان سوم این مسابقه نیز به بیت فویتس، اسکی باز سوئیسی تعلق گرفت که با ۱۴ صدم ثانیه اختلاف نسبت به یانسرود به کار خود پایان داد.

کیتیل یانسرود روز یکشنبه در صورت قرار گرفتن بر روی دو سکوی نخست مسابقه سوپرجی نروژ، کسب گوی بلورین این ماده از رقابت های فصل را نیز برای خود تضمین خواهد کرد.