خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش مقامات فرانسه به سخنان ضدمهاجرتی ترامپ درباره پاریس

نظرها
واکنش مقامات فرانسه به سخنان ضدمهاجرتی ترامپ درباره پاریس
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای توجیه سیاستهای ضدمهاجرتی خود، از حامیان محافظه کارش خواست که به اروپا بنگرند؛ به کشورهایی همچون آلمان، سوئد و فرانسه که به اعتقاد او گرفتار اثرات منفی حضور مهاجران شده اند.

او روز جمعه در جریان سخنرانی در مجمع سالانه محافظه کاران در مریلند (CPAC) داستان یکی از دوستانش را تعریف کرد که به همین دلیل دیگر به پاریس سفر نمی کند و گفت: «ببینید در فرانسه چه اتفاقی افتاده است. من دوستی دارم که انسان برجسته ای است. او شهر نور را دوست دارد. او عاشق پاریس است. او را پس از مدتی طولانی دیدم و پرسیدم جیم از پاریس چه خبر؟ او گفت: پاریس؟ من دیگر به آنجا نمی روم. پاریس دیگر پاریس نیست.»

پس از این سخنان آقای ترامپ، آن ایدالگو، شهردار پاریس در توییتی نوشت: «از برج ایفل به دونالد و دوستش جیم، ما جذابیتهای پاریس را با میکی و مینی ماوس جشن می گیریم.»

خانم شهردار همچنین عکسی از خود در کنار دو شخصیت کارتونی معروف والت دیزنی منتشر کرد.

ژان مارک اِرو، وزیر خارجه فرانسه نیز در توییت دیگری نوشت: «تنها در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳.۵ میلیون گردشگر آمریکایی از فرانسه دیدن کرده اند. به آنها همیشه خوش آمد می گوییم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.