خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراف روسیه به ناکارآمدی سیستم مبارزه با دوپینگ در این کشور

نظرها
اعتراف روسیه به ناکارآمدی سیستم مبارزه با دوپینگ در این کشور
اندازه متن Aa Aa

ولادیمیر پوتین ناکارآمدی سیستم مبارزه با دوپینگ در روسیه را مورد تایید قرار داد و خواستار برقراری یک نظام مستقل مبارزه با دوپینگ در کشورش شد.

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه با حضور در نشست مسئولان شهر کراسیونارسک سیبری، محل برگزاری مسابقات جهانی دانشجویان در سال ۲۰۱۹، ضمن انکار مجدد وجود دوپینگ سازماندهی شده در کشورش، بر لزوم توجه بیشتر به خواسته های آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تاکید کرد.

ولادیمیر پوتین در بخشی از سخنان خود گفت: «باید پس از این به نکات مطرح شده از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ بیشتر گوش دهیم زیرا به هر حال موارد تایید شده ای از دوپینگ در میان ورزشکاران ما وجود دارد. این مسئله غیر قابل دفاع است و نشان می دهد که سیستم مبارزه با دوپینگ در کشور ما کارآمد نبوده است. باید اشتباه خود را بپذیریم.»

ریچارد مک لارن، حقوقدان کانادایی و رئیس کمیسیون مستقل تحقیقات «آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ» پیشتر در گزارشی از وجود یک «سیستم دوپینگ دولتی» در کشور روسیه خبر داده بود.

بر اساس این گزارش بیش از یک هزار ورزشکار روس به مدت چهار سال تحت پوشش دوپینگ سازمان یافته در این کشور قرار داشتند.

انتشار گزارش مک لارن منجر به محرومیت بیش از یکصد ورزشکار روسیه در بازهای المپیک ۲۰۱۶ شد. این کشور همچنین به طور کامل از حضور در بازیهای پارالمپیک محروم شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.