خبر فوری

پزشک تیم اسکای زیر ذره بین آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا

 نظرها
پزشک تیم اسکای زیر ذره بین آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

تیم دوچرخه سواری اسکای که همواره زمزمه هایی در خصوص دوپینگ برخی اعضایش در محافل ورزشی مطرح بوده از پاییز گذشته بیش از پیش در معرض این اتهامات قرار گرفته است.

آژانس مبارزه با دوپینگ بریتانیا اینبار انگشت بر روی بسته مشکوکی گذاشته که سال ۲۰۱۱ توسط بردلی ویگینز، قهرمان رقابت های دوچرخه سواری کریتوریوم دوفینه در همین سال و قهرمان سال ۲۰۱۲ تور دوفرانس دریافت شده بود.

نیکل ساپستد، مسئول کمیته مبارز با دوپینگ در بریتانیا روز چهارشنبه در کمیسیون رسیدگی به موارد دوپینگ در مجلس عوام، فدراسیون دوچرخه سواری این کشور، تیم اسکای و ریچارد فریمن، پزشک این تیم را به دلیل سهل انگاری در حفاظت از پرونده پزشکی ویگینز به شدت مورد انتقاد قرار داد: «دکتر فریمن در جریان مسابقه درخواست کرد که پاکتی به ویگینز داده شود. او از شین ساتون، مسئول تمرینات تیم خواست به گونه ای عمل کند که پاکت در فرانسه به وی تحویل داده شود. ساتون هم برای انجام اینکار با سیمون کوپ، یکی از مربیان تماس گرفت تا بسته را تحویل بگیرد و با خود به فرانسه ببرد.»

دسترسی به پرونده پزشکی ویگینز می تواند پرده از ابهام محتوی بسته دریافتی بردارد اما دکتر فریمن با اعلام اینکه قربانی یک سرقت رایانه ای شده، دسترسی به این پرونده را که در کامپیوتر شخصی اش ذخیره شده بود، غیر ممکن می داند.

این در حالیست که به گفته نیکل ساپستد، مسئول کمیته مبارزه با دوپینگ بریتانیا، هیچ گزارشی مبنی بر تایید این سرقت رایانه ای از سوی اینترپل دریافت نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.