وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دادستان کل آمریکا: با مقامات روس مذاکره نکرده ام

 نظرها
دادستان کل آمریکا: با مقامات روس مذاکره نکرده ام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جف سشنز دادستان کل ایالات متحده هر گونه ارتباط با سفیر روسیه در سال گذشته میلادی را تکذیب می کند و می گوید هرگز دیداری با مقام های روس مرتبط با مسائل انتخاباتی نداشته است.

جف سشنز پنج شنبه در جواب به خبرنگار شبکه خبری ان بی سی گفت: « من با هیچ یک از مقامات روس برای بحث سیاسی و یا کارزار انتخاباتی دیداری نداشته ام و این اخبار کاملا جعلی هستند و بیشتر از این چیزی برای گفتن ندارم.»

همزمان سخنگوی کاخ کرملین گغته است اطلاعی درباره ملاقات جف سشنز با سفیر روسیه ندارد. اولین بار روزنامه واشنگتن پست و وال استریت ژورنال گزارشی درباره گفتگوهای جف سشنز با سفیر روسیه در جریان کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری منتشر کردند.

دادستان کل آمریکا جف سشنز به رغم فشارها برای کناره گیری از پرونده تحقیقات درباره مداخلات روسیه، گفته است حاضر نیست در این پرونده از خودش سلب صلاحیت کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید: «اتفاقاتی که امروز در رسانه های غربی می افتد مترادف است با وندالیسم و جعل خبر.»

پنج شنبه پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، گفت: «باید اعضای دولت را راحت بگذاریم کارشان را بکنند چرا که هیچ سند و مدرکی دولت حاکم درباره ارتباط آنها با روسیه وجود ندارد.»