خبر فوری
This content is not available in your region

ترامپ: اوباما مکالمات مرا شنود کرده است

نظرها
euronews_icons_loading
ترامپ: اوباما مکالمات مرا شنود کرده است
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با انتشار توییتی باراک اوباما را به شنود مکالمات تلفنی اش متهم کرد.

وی در این توییت مدعی شد که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مکالمات او در برج ترامپ شنود شده است، اما جزییاتی درباره ادعای خود ارایه نداد. آقای ترامپ همچنین در یک توییت دیگر با غیر قانونی خواندن استراق سمع نوشت: «من شرط می بندم یک وکیل خوب می تواند از اینکه اوباما در ماه اکتبر و پیش از پیروزی من مکالماتم را شنود می کرده پرونده خوبی در بیاورد.»

آقای ترامپ در توییت دیگری اوباما را «آدم بد یا بیمار» خواند و با اشاره به رسوایی ریچارد نیکسون در پرونده واترگیت افزود «رییس جمهور اوباما چقدر سطحش را پایین آورده که مکالمات مرا در دوره انتخابات شنود می کرده است.»

همزمان رییس جمهوری ایالات متحده در توییت دیگری بار دیگر از جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا حمایت کرد. آقای ترامپ گفت که سشنز در دوران ریاست جمهوری اوباما ۲۲ بار به کاخ سفید رفته است. مخالفان دولت آمریکا سشنز را به ارتباط با روسیه و گمراه کردن نمایندگان کنگره متهم می کنند و خواستار کناره گیری او از وزارت دادگستری هستند. در مقابل وی این اتهامات را رد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.