خبر فوری

ترامپ اوباما را به شنود تلفنی متهم می کند، سخنگوی اوباما رد می کند

 نظرها
ترامپ اوباما را به شنود تلفنی متهم می کند، سخنگوی اوباما رد می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سخنگوی باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، ادعای دونالد ترامپ را که می گوید مکالمات تلفنی اش شنود می شده است، رد کرد.

کوین لوئیس اعلام کرد که «نه رئیس جمهور اوباما و نه هیچ یک از مقامات کاخ سفید دستور رصد و شنود هیچ یک از شهروندان آمریکا را صادر نکرده اند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا در چند پیام توییتری ادعا کرده است که باراک اوباما مکالمات او را در ماه اکتبر، یک ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری، شنود می کرده است.

دونالد ترامپ در توییت هایش دوران انتخابات را دورانی بسیار مقدس توصیف می کند و می گوید که که اوباما با شنود تلفنی در این دوران سطح خود را تا حد رسوایی موسوم به نیکسون-واترگیت و رویه موسوم به مک کارتیسم تنزل داده است.

سناتور جوزف مک کارتی از چهره های اصلی سرکوب و محاکمه کمونیست های آمریکا در نیمه قرن بیستم بود.

در رسوایی موسوم به واترگیت، ریچارد نیکسونِ جمهوریخواه، رئیس جمهوری وقت آمریکا، بدبنال افشای شنود مقر حزب دموکرات توسط دولت او، مجبور به استعفاء شد.

همزمان، حامیان دونالد ترامپ در پاسخ به تظاهرات ضدترامپ که از ماه نوامبر به این سو در آمریکا برگزار می شود، در نقاط مختلف این کشور تظاهرات و تجمعات پراکنده برگزار کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.