خبر فوری

خیرت ویلدرز: باید قرآن را مثل «نبرد من» ممنوع کرد

 نظرها
خیرت ویلدرز: باید قرآن را مثل «نبرد من» ممنوع کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جیمز فرنی، خبرنگار یورونیوز از خیرت ویلدرز، نامزد حزب آزادی هلند، جریان راست گرای افراطی این کشور پرسید که کدام بخش از قرآن را دوست دارد؟

خیرت ویلدرز در پاسخ گفت: «اگر واقعا قرآن را مطالعه کنید، متوجه اختلاف جدی میان پیامبر اسلام در مکه و مدینه خواهید شد. برخی از آیات که در آغاز زندگی پیامبر و قرآن می توانستند زیبا باشند در پایان قرآن تغییر داده شدند. قسمت آخر زندگی پیامبر اسلام، نسبت به تمام چیزهایی که اسلامی نیستند، بسیار خشونت آمیز و سختگیرانه است.»

آقای ویلدرز که در سال ۲۰۰۸ فیلم «فتنه» را با نگاهی به شدت انتقادی علیه اسلام کارگردانی کرده، افزود: «برای مثال میزان یهودستیزی در قرآن در مقایسه با کتاب نبرد من [هیتلر] بیشتر است؛ کتابی که بیانگر یک ایدئولوژی توتالیتر (تمامیت خواه) و خشونت بار دیگر است.»

نامزد حزب راست افراطی هلند برای کسب مقام نخست وزیری در پایان گفت: «ترجیح می دهم همانطور که در هلند کتاب نبرد من را ممنوع کردیم، قرآنی هم در میان نباشد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.