خبر فوری

مخالفت لهستان با تمدید ریاست دونالد توسک بر شورای اتحادیه اروپا

نظرها
مخالفت لهستان با تمدید ریاست دونالد توسک بر شورای اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس روز پنجشنبه خود در بروکسل درباره تمدید دوران ریاست دونالد توسک بر شورای اتحادیه اروپا تصمیم خواهند گرفت. در این میان مقامات دولت لهستان مخالف تمدید دوران ریاست هموطن خود، آقای توسک هستند.

آقای توسک در پاسخ به انتقاد هموطنانش گفت: «من بی طرف هستم و در آینده هم بی طرف خواهم بود و در مسائل سیاسی طرف کسی را نمی گیریم. اما از سوی دیگر، بر اساس باور و وظیفه ام باید مدافع ارزشهای و اصول اتحادیه اروپا باشم.»

ریشارد آنتون لگودکو، نماینده لهستانی با اشاره به عملکرد آقای توسک گفت: «او در کارزارهای انتخاباتی در لهستان دخالت می کند. در انتخابات ریاست جمهوری از یکی از نامزدها حمایت کرد. او بارها دولت لهستان را سرزنش کرده و مورد انتقاد قرار داده است.»

دولت لهستان می خواهد یاسک ساریوش واولسکی، نماینده لهستانی پارلمان اروپا جایگزین آقای توسک شود.

مانفر وبر، نماینده آلمانی پارلمان اروپا در حمایت از آقای توسک گفت: «مشخص است که این یک بازی سیاسی میان احزاب است. آنها دارند به جایگاه و قدرت قابل توجه لهستان در سطح اروپا آسیب می زنند. دونالد توسک، عالیترین مقام لهستانی در سطح اروپاست و آنها در حال ضربه زدن به جایگاه او هستند.»

آقای توسک از حمایت اکثر کشورهای اروپایی برخوردار است و به احتمال زیاد روز پنجشنبه دوران ریاستش تمدید می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.