وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تلفات حمله داعش به بیمارستان نظامی کابل افزایش یافت

 نظرها
تلفات حمله داعش به بیمارستان نظامی کابل افزایش یافت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تعداد کشته و زخمی های حمله روز گذشته داعش به بیمارستان نظامی کابل افزایش یافت.

طبق اعلام منابع بیمارستانی افغانستان در جریان این حمله که حوالی ساعت سه و نیم روز چهارشنبه در بیمارستان نظامی سردار محمد داوود خان کابل رخ داد دستکم ۴۹ نفر کشته و ۶۳ نفر زخمی شده اند.

هنوز مشخص نیست مهاجمان چگونه موفق شده بودند، علیرغم تدابیر شدید امنیتی در ورودیهای این بیمارستان، خود را به داخل ساختمان برسانند.

دکتر محمد نبی، یکی از مجروحان این حمله بیشتر توضیح می دهد: «خیلی وحشت آور بود برای اینکه کسانی که آمدند چَپَن (روپوش) سفید بر تن داشتند به خاطر همین اصلا کسی باور نمی کرد که یک دکتر کلاشنیکف دستش باشد و کسی را بزند(هدف قرار دهد). جای تعجب است که با استفاده از چَپَن (روپوش) سفید انسانها را کشت که کار بسیار خرابی (بدی) است. آنها مریض ها و دکترهای ما را کشتند.»

نیروهای امنیتی افغانستان از هوا و زمین وارد بیمارستان شده و مهاجمان را از پای درآوردند. هر چهار مهاجم این حمله کشته شدند. برخی منابع تعداد مهاجمان را پنج نفر ذکر کرده اند.

این بیمارستان ۴۰۰ تخته در منطقه دیپلمات نشین کابل و در نزدیکی سفارت آمریکا قرار دارد.

طالبان که پیش تر هر گونه دخالت در این حمله را رد کرد، حدود پنج سال پیش با حمله به این بیمارستان ۶ نفر را کشته و بیش از ۲۰ نفر را زخمی کرده بود.