خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفت لهستان با ریاست دونالد توسک بر شورای اتحادیه اروپا

نظرها
euronews_icons_loading
مخالفت لهستان با ریاست دونالد توسک بر شورای اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در بروکسل گرد هم آمدند تا در مورد مسائل مهمی از جمله انتصاب مجدد دونالد توسک، به سمت ریاست شورای اتحادیه اروپا گفتگو کنند. اکثر کشورهای عضو و در راس آنها فرانسه و آلمان حامی دور دوم فعالیت این سیاستمدار لهستانی ۵۹ هستند.

فرانسوآ اولاند، رییس جمهوری فرانسه با انتقاد تلویحی از لهستان بعنوان تنها مخالف جدی کاندیداتوری آقای توسک، گفت: «برای استمرار فعالیت ها و برای اینکه توام با انسجام و ثبات بیشتری باشد بنظرم دونالد توسک، نامزد مناسبی برای احراز پست ریاست شورا است و من نمی فهمم چگونه کشوری می تواند با چنین گزینه ای مخالفت کند.»

قرار است رهبران کشورهای عضو در این نشست در مورد معاهده رِم که هفته آینده شصت سالگی خود را جشن می گیرد هم بحث و تبادل نظر کنند. معاهده رم پیمان پایه ای تشکیل اتحادیه اروپا به حساب می آید.

آغاز قریب الوقوع گفتگوهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قطعا از موضوعات محوری است که در آستانه ششمین دهه تصویب معاهده رم، بر این نشست سایه انداخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.