خبر فوری
This content is not available in your region

سایه برکسیت بر نشست سران اروپا

نظرها
سایه برکسیت بر نشست سران اروپا
اندازه متن Aa Aa

گرچه ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در دومین روز نشست سران اروپا در بروکسل غایب بود اما داستان برکسیت بر تمامی این نشست سایه انداخته بود.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: «من برکسیت را نمی پسندم برای اینکه می خواهم با بریتانیایی ها در یک قایق باشم. و امیدوارم روزی برسد که بریتانیایی ها به این قایق برگردند. اما برکسیت پایان اتحادیه اروپا و پایان توسعه ما نیست، پایان آرزوهای ما هم نیست.»

لندن در نظر دارد فرآیند جدایی از اتحادیه اروپا را تا پایان ماه جاری میلادی آغاز کند. اما آیا اتحادیه اروپا آمادگی لازم برای انجام این مذاکرات را خواهد داشت؟

دونالد توسک رئیس شورای اروپا هم در این باره گفت: «برای انجام تمام فرآیندها مهیا شده ایم و شک ندارم که در ۴۸ ساعت آینده آماده کار خواهیم بود. فکر می کنم زمان مناسبی برای واکنش است.»

از سوی دیگر آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفته است به محض آنکه دولت ترزا مِی اطلاعیه رسمی برکسیت را تحویل دهد، شورای اروپا جلسه ویژه تشکیل خواهد داد. هدف این جلسه توافق بر خطوط اصلی مذاکرات خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.