وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اظهار امیدواری ترامپ به اجرای قریب الوقوع طرح خدمات درمانی جدید

 نظرها
اظهار امیدواری ترامپ به اجرای قریب الوقوع طرح خدمات درمانی جدید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبۀ گذشته (۶ مارس) بالاخره طرح بیمه و خدمات درمانی خود را که جایگزین طرح دولت قبلی موسوم به اوباماکِر می شود به کنگره ارائه کردند.

دونالد ترامپ که در کارزار انتخاباتی اش وعده لغو فوری اوباماکِر را داده بود روز جمعه گفت که با نمایندگان جمهوریخواه درباره طرح بیمه و خدمات درمانی دولت خود به گفتگو نشسته و امیدوار است تا این طرح به زودی به تصویب برسد و به اجراء درآید.

در طرح دولت دونالد ترامپ، اعتبارِ یا وامِ مالیاتی قابل بازپرداخت مبتنی بر سن جایگزین یارانۀ مبتنی بر درآمد برای خرید بیمه در اوباماکِر می شود و بسیاری از تسهیلات و خدمات درمانی برای افراد کم درآمد نیز حذف می گردد.

هنوز معلوم نیست طرح جدید که می بایست ابتداء به تایید دو کمیته مجلس نمایندگان برسد از حمایت کافی کنگره که اکثریت در آن با جمهوریخواهان است برخوردار خواهد بود یا نه.

طرح بیمه و خدمات درمانی اوباماکِر، از مهم ترین وعده های آقای اوباما به قشر متوسط و محروم آمریکا، در سال ۲۰۱۰ میلادی تصویب و از ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی به اجراء درآمد.