خبر فوری

ظهور سبزهای چپ هلند با رهبری که چهرۀ جاستین ترودو و کلام اوباما را دارد

 نظرها
ظهور سبزهای چپ هلند با رهبری که چهرۀ جاستین ترودو و کلام اوباما را دارد
اندازه متن Aa Aa

جایگاه «گرین لفت» یا حزب «سبزهای چپ» هلند در انتخابات پارلمانی این کشور قابل مقایسه با احزاب اصلی و قدرتمند نیست اما این قدرت را دارد تا احزاب اصلی را به جایگاه نخست و برتر بنشاند.

حزب سبزهای چپ هلند چنین جایگاهی را بیشتر مدیون رهبر خود، «یسه کلاور» ۳۰ ساله هست که چهرۀ جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و کلام باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا را دارد.

یسه کلاور که پدری مراکشی تبار دارد می گوید که «حزب راستگرای مهاجرستیز و اسلام ستیزِ خیرت ویلدرز در نظرسنجی ها رو به افول و حزب ما رو به ظهور است و این پیامی به اروپاست. نمی توان عوامگرایی را از بین برد. پیامم به دوستان چپگرای خودم در اروپا این است؛ با مردم جعلی و ساختگی سیاست ورزی نکنید. بر اصول خود پایدار بمانید، صریح باشد، همراه مهاجران و همگام با اتحادیه اروپا.»

«الکساندر پختولد»، رهبر حزب لیبرال دموکرات های هلند، حزب موسوم به «دی۶۶» نیز روز چهارشنبه رای خود را به صندوق انداخت.

حزب وی امیدوار است تا در این دوره از انتخابات پارلمانی هلند و از زمان تاسیس خود در نیم قرن پیش، بهترین نتیجه را بدست آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.