خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا: «جاسوسان روسیه» در حمله سایبری یاهو نقش داشتند

نظرها
euronews_icons_loading
آمریکا: «جاسوسان روسیه» در حمله سایبری یاهو نقش داشتند
اندازه متن Aa Aa

مقامات قضایی آمریکا سرویس های اطلاعاتی روسیه را متهم کردند که در حمله سایبری سال ۲۰۱۴ به بیش از ۵۰۰ میلیون حساب کاربری یاهو نقش داشته اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه اعلام کرد که «دو جاسوس سازمان امنیت فدرال روسیه» به نام های دیمیتری دوکوتچایف و ایگور سوچتچین، هکرهای حرفه ای را از نظر مالی و لجستیکی حمایت و هدایت کردند تا اطلاعات شخصی از جمله نام و تاریخ تولد، ایمیل و رمزعبور کاربران یاهو را سرقت کنند.

مری مک کرود، معاون دادستان کل ایالات متحده آمریکا در توضیح این اظهارات گفت: «متهمان حساب کاربری مقامات دولتی روسیه و آمریکا را هدف گرفتند که در نهادهای دیپلماتیک، نظامی یا امنیت سایبری کار می کردند. آنها همچنین حساب های کاربری خبرنگاران روس و بسیاری از کارمندان شرکت های خصوصی و سرویس های مالی و تجاری را هک کردند.»

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا همچنین برای دو هکر حرفه ای به نام های آلکسی بلان و کریم باراتوف کیفرخواست صادر کرده است.

حملات سایبری به یاهو و سرقت اطلاعات که به گفته آمریکایی ها از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ادامه داشته است، به بزرگ ترین سرقت سایبری تاریخ مشهور است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.