خبر فوری

نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷؛ میدان خلاقیت در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات

نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷؛ میدان خلاقیت در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات
اندازه متن Aa Aa

دو رهبر جهان شینزو آبه و آنگلا مرکل به همراه سه هزار کمپانی و هزاران بازدیدکننده، جشن تازه های دیجیتال را در آغاز نمایشگاه سبیت امسال آغاز کردند.

این نمایشگاه که در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود، معتبرترین و بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان همراه با نخست وزیر ژاپن برای تقویت روابط دو کشور در زمینه فناوری سطح بالا و نوآوری در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

برای شینزو آبه این نمایشگاه فرصتی برای پرورش ایده برنامه فناوری هوشمند ژاپن با نام «جامعه ۵ » است.

برنامه «جامعه ۵» ژاپن شامل استفاده از قدرت دیجیتالی کردن برای ساختن سبک زندگی و کار هوشمندتر و کاربردی تر است.

هیتوشی ماسودا، از سازمان تجارت خارجی ژاپن در این مورد می گوید: «ژاپن یک کشور تولید کننده بوده است. تولید بسیار مهم است. بنابراین ما فکر می کنیم که ارتباط دنیای واقعی تولید و دنیای مجازی اطلاعات کلید اصلی باشد.»

حضور فناوری هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، اتومبیل های خودران، هواپیماهای بدون سرنشین و رباتها در نمایشگاه سبیت امسال ایده رسیدن به دنیای دنیای هوشمند را باورپذیرتر می کند و نشان دهنده شتاب پیشرفت فناوری است.

هادتویگ وان سس، سخنگوی نمایشگاه سبیت می گوید: «امسال برخلاف سال گذشته می بینیم نوآوریها خطی و جدا از هم نیستند، بلکه توسعه و پیشرفتهای فنی به یکدیگر پیوسته اند و قدرتی تاثیر گذاردر شاخه های اقتصادی پدید آورده اند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.