خبر فوری

نشست اکوفین برای تبیین استراتژی اتحادیه اروپا در مذاکرات برکسیت

 نظرها
نشست اکوفین برای تبیین استراتژی اتحادیه اروپا در مذاکرات برکسیت
اندازه متن Aa Aa

وزیران دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا موسوم به اکوفین روز سه شنبه در بروکسل تشکیل جلسه دادند. هدف از این نشست تبیین استراتژی اتحادیه اروپا در مذاکرات مربوط به برکسیت با دولت بریتانیا گزارش شده است.

پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپایی در امور اقتصادی، مالی، مالیاتی و اتحاد گمرکی گفت: «اتحادیه اروپا آمادگی مذاکرات را دارد. تیمهای ما آمادگی کامل دارند. خانم ترزا می و دولتش از منافع بریتانیا دفاع خواهند کرد و ما نیز از منافع ۲۷ کشور اتحادیه اروپا. نمی توان از این اتحادیه خارج شد و در عین حال مزیتهای آنرا حفظ کرد.»

دولت بریتانیا ۲۹ مارس با اعمال ماده ۵۰ معاهده اتحادیه اروپا رسما روند خروج خود از این اتحادیه را آغاز می کند. شورای اروپا یک ماه پس از این تاریج نشست مهمی برگزار خواهد کرد.

دونالد توسک، رییس شورای اتحادیه اروپا گفت: «به اطلاع شما می رسانم که در تاریخ ۲۹ آوریل شورای اروپا تشکیل جلسه خواهد داد و طی آن مواضع برای مذاکرات برکسیت روشن خواهد شد. باید همه تلاشها صورت گیرد تا این جدایی برای اتحادیه اروپا کمترین ضرر را داشته باشد.»

پیش بینی می شود مذاکرات برکسیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا بسیار پیچیده و طولانی باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.