خبر فوری

نخستین گروه از سربازان فرانسوی برای پیوستن به نیروهای ناتو به استونی رسیدند

 نظرها
نخستین گروه از سربازان فرانسوی برای پیوستن به نیروهای ناتو به استونی رسیدند
اندازه متن Aa Aa

هواپیمای حامل بیش از ۵۰ سرباز فرانسوی روز دوشنبه در پایگاه هوایی اماری استونی به زمین نشست تا نخستین گروه از ۳۰۰ سرباز فرانسوی به نیروهای چند ملیتی ناتو به رهبری بریتانیا بپیوندند.

سرهنگ میشل د مسمی، نماینده نیروهای نظامی فرانسه در استونی در این باره گفت: «در بدو امر انتظار داریم که نیروهای ما با ارتش بریتانیا و ارتش استونی به هماهنگی برسند. پس از آن سطح عملکردمان را بهبود می بخشیم.»

پیش از آن بیش از ۲۰۰ سرباز بریتانیایی روز جمعه به استونی رسیدند. تعداد سربازان بریتانیایی به ۸۰۰ نفر خواهد رسید. گردان های چند ملیتی خود را برای عملیاتی در اواسط ماه آوریل آماده می کنند.

در جریان نشست ورشو در ژوئیه گذشته ناتو تصمیم گرفت چهار گردان چند ملیتی در لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی مستقر کند. در پی الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ نگرانی این کشورها از جاه طلبی مسکو تصمیم ناتو را به همراه داشت. این در حالی است که روسیه هر گونه جاه طلبی در زمینه توسعه قلمرو خود را رد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.