وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نخستین گروه از سربازان فرانسوی برای پیوستن به نیروهای ناتو به استونی رسیدند

 نظرها
نخستین گروه از سربازان فرانسوی برای پیوستن به نیروهای ناتو به استونی رسیدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هواپیمای حامل بیش از ۵۰ سرباز فرانسوی روز دوشنبه در پایگاه هوایی اماری استونی به زمین نشست تا نخستین گروه از ۳۰۰ سرباز فرانسوی به نیروهای چند ملیتی ناتو به رهبری بریتانیا بپیوندند.

سرهنگ میشل د مسمی، نماینده نیروهای نظامی فرانسه در استونی در این باره گفت: «در بدو امر انتظار داریم که نیروهای ما با ارتش بریتانیا و ارتش استونی به هماهنگی برسند. پس از آن سطح عملکردمان را بهبود می بخشیم.»

پیش از آن بیش از ۲۰۰ سرباز بریتانیایی روز جمعه به استونی رسیدند. تعداد سربازان بریتانیایی به ۸۰۰ نفر خواهد رسید. گردان های چند ملیتی خود را برای عملیاتی در اواسط ماه آوریل آماده می کنند.

در جریان نشست ورشو در ژوئیه گذشته ناتو تصمیم گرفت چهار گردان چند ملیتی در لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی مستقر کند. در پی الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ نگرانی این کشورها از جاه طلبی مسکو تصمیم ناتو را به همراه داشت. این در حالی است که روسیه هر گونه جاه طلبی در زمینه توسعه قلمرو خود را رد کرده است.