خبر فوری
This content is not available in your region

تشدید درگیری ها میان موافقان و مخالفان بشار اسد، دو روز قبل از آغاز گفتگوهای صلح

نظرها
euronews_icons_loading
تشدید درگیری ها میان موافقان و مخالفان بشار اسد، دو روز قبل از آغاز گفتگوهای صلح
اندازه متن Aa Aa

دو روز قبل از آغاز دور جدید مذاکرات صلح سوریه با میانجی گری سازمان ملل متحد، شورشیان مخالف بشار اسد حملات جدیدی را در شرق دمشق آغاز کردند.

یورش جدید که در ساعت ۵ بامداد سه شنبه به وقت محلی آغاز شد، دومین حمله شورشیان طی سه روز گذشته محسوب می شود و هدف از آن بازپس گیری مناطقی است که روز یکشنبه توسط نیروهای دولتی از کنترل آنها خارج شده بود.

بنا بر گزارش رسانه های شورشیان و همچنین دولت سوریه، شورشیان در این حمله یکی از جاده های اصلی منتهی به قلب شهر دمشق را نیز هدف قرار داده اند.

درگیریهای شدیدی در دو کیلومتری شرق دمشق و در حوالی منطقه های جوبر و کابون در حال وقوع است؛ مناطقی استراتژیک برای ورود به پایتخت سوریه.

گفته می شود حملات جدید مخالفان بشار اسد، با مشارکت برخی از گروههای اسلامگرای افراطی از جمله فيلق الرحمن، احرار الشام و جبهه النصره انجام می شود.

در واکنش به شلیک راکتها توسط شورشیان، مواضع آنها بارها از سوی هواپیماهای دولت مرکزی سوریه بمباران شده است.

تبادل آتش میان مخالفان و وفاداران بشار اسد طی دو روز یکشنبه و دوشنبه دستکم ۷۲ کشته در دو سوی درگیری برجای گذاشت.

دور جدید گفتگوهای صلح سوریه روز پنجشنبه آغاز می شود و انتظار می رود تا اول آوریل (۱۲ فروردین) ادامه یابد.

بیش از ۶ سال از آغاز درگیری های سوریه می گذرد و این درگیری ها تا کنون بیش از ۳۲۰ هزار کشته و میلیونها آواره برجای گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.