خبر فوری
This content is not available in your region

هویت عامل حمله لندن اعلام شد

نظرها
euronews_icons_loading
هویت عامل حمله لندن اعلام شد
اندازه متن Aa Aa

پلیس بریتانیا هویت عامل حمله لندن را خالد مسعود و ۵۲ ساله اعلام کرد. این اعلام ساعاتی پس از آن است که در رابطه با حمله تروریستی روز چهارشنبه در پی تفتیش ۶ محل در شهرهای لندن و بریمنگام ۸ مظنون را بازداشت شدند.

از سویی دیگر گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش نیز با انتشار پیامی مسوولیت حمله در لندن را برعهده گرفت. هنوز چگونگی ارتباط خالد مسعود با داعش روشن نیست.

مارک رولی، فرمانده عملیات ضد تروریسم پلیس شهری در دیدار با خبرنگاران درباره تحقیق در دست انجام گفت: «همچنان بر این عقیده هستیم و ادامه تحقیق ما هم بر آن صحه می گذارد که فرد مهاجم به تنهایی و تحت تاثیر تروریسم بین المللی اقدام کرده است. روشن است که تحقیق ادامه دارد و مدام توسعه می یابد و ما به تمرکز بر [کشف] انگیزه، آمادگی و وابستگی فرد مهاجم ادامه می دهیم.»

خالد مسعود به ضرب گلوله پلیس در برابر ساختمان پارلمان بریتانیا از پا در آمد. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در تازه ترین سخنرانی اش اعلام کرد که مهاجم متولد در این کشور و فردی شناخته شده برای دستگاه امنیتی بوده است.

هدایت خودرو به سوی عابران پیاده روی پل وست مینستر لندن و نیز یورش با سلاح سرد به یک افسر پلیس در محوطه بیرونی پارلمان بریتانیا در نخستین سالگرد حملات تروریستی بروکسل روی داد. در این حملات سه بمبگذار انتحاری در فرودگاه پایتخت بلژیک و یک ایستگاه مترو ۳۲ تن را کشته و بیش از ۳۰۰ تن را مجروح کردند.