وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ناکامی جمهوریخواهان آمریکا در تصویب لایحه جایگزین «اوباما کر»

 نظرها
ناکامی جمهوریخواهان آمریکا در تصویب لایحه جایگزین «اوباما کر»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جمهوریخواهان مجلس نمایندگان ایالات آمریکا بعد از ظهر جمعه، نتوانستند «لایحه جدید بیمه همگانی» را به تصویب برسانند.

این لایحه دولت دونالد ترامپ گمان می رود که سبب کاهش کسری بودجه فدرال شود با این حال شمار شهروندان بدون بیمه را افزایش خواهد داد.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان گفت: «این روزی ناامیدکننده برای ما است. انجام کارهای بزرگ سخت است. همه ما زمان خواهیم گذاشت تا نشان دهیم چگونه به اینجا رسیده ایم. کاری که می توانستیم بهتر انجام دهیم. این یک عقب نشینی است ولی پایان ماجرا نیست.»

از سوی مقابل نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان نیز از به تعویق افتادن تصویب لایحه جایگزین «اوباما کر» به عنوان پیروزی یاد کرد و گفت: «این بسیار برای ما جالب است. روز گذشته، سالگرد اجرای این طرح [بیمه همگانی] بود و امروز نیز یک پیروزی درباره طرحی است که بیش از هر چیز برای مردم آمریکا مهم است. فردا پنجاه و یکمین سالگرد سخنرانی مارتین لوتر کینگ است که گفت از همه انواع نابرابری، نابرابری در بیمه درمانی احتمالا غیرانسانی ترین است.»

۷۳ درصد نمایندگان دموکرات و ۲۲ درصد نمایندگان جمهوریخواه بر این باورند که طرح جایگزین، بهتر از «اوباما کر» نیست. هدف از ارائه این طرح مورد مناقشه، لغو «اوباما کر» یا بیمه همگانی است که دولت دموکرات باراک اوباما طراحی و به اجرا گذاشته بود.

برآورد می شود تا سال ۲۰۲۶ میلادی شمار آمریکایی های فاقد بیمه درمانی به ۵۲ میلیون تن افزایش یابد. این رقم در حال حاضر ۲۸ میلیون شهروند ایالات متحده آمریکا بیمه درمانی ندارند.