خبر فوری
This content is not available in your region

تجمع معترضان به تصمیم دولت به وضع مالیات جدید در بلاروس

نظرها
تجمع معترضان به تصمیم دولت به وضع مالیات جدید در بلاروس
اندازه متن Aa Aa

شهر مینسک، پایتخت بلاروس روز گذشته نیز صحنه تجمعات اعتراضی مردم علیه دولت و سیاست های الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور بود.

طبق گفتۀ رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر بلاروس، پلیس با مسدود کردن خیابان های منتهی به میدان اصلی شهر از نزدیک شدن مخالفان به محل تجمع جلوگیری کرده و دست کم ۱۰۰۰ نفر را بازداشت کرده است. این در حالیست که پلیس مینسک اشاره ای به تعداد بازداشت شدگان نکرده است.

این اعتراض ها از چند هفتۀ پیش و در اعتراض به تصمیم دولت به وضع مالیات جدید که شامل بیکاران در این کشور نیز می شود، آغاز شده است. طبق تصمیم جدید دولت بلاروس، از این پس کسانیکه کمتر از شش ماه در سال کار می کنند نیز باید مالیات پرداخت کنند.

اتحادیۀ اروپا از دولت خواسته است بازداشت شدگان را هر چه سریعتر آزاد کند. به گفتۀ انجمن روزنامه نگاران بلاروس، پلیس تعدادی از روزنامه نگاران حاضر در این تجمع را نیز در شهر مینسک بازداشت کرده است.

بلاروس در حال حاضر با بحران اقتصادی روبروست و طی دو سال گذشته بر شمار بیکاران در این کشور افزوده شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.