خبر فوری

آلمان تحقیقاتی درباره جاسوسی ترکیه در این کشور آغاز می کند

 نظرها
آلمان تحقیقاتی درباره جاسوسی ترکیه در این کشور آغاز می کند
اندازه متن Aa Aa

آلمان تحقیقاتی در ارتباط با جاسوسی ترکیه علیه شهروندان ترک ساکن در این کشور آغاز می کند.

این تحقیقات پس از آن آغاز می شود که رسانه های آلمان اعلام کردند که سازمان جاسوسی در ارتباط با صدها نفر از ساکنان ترک به ظن حمایت از فتح الله گولن جاسوسی کرده است.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان در این رابطه گفت: «این گزارش من را متعجب نکرد. ما بارها به ترکیه اعلام کردیم که اقداماتی این چنینی قابل پذیرش نیست. اینکه هر کسی چه دیدی نسبت به جنبش گولن دارد در اینجا اصلا مهم نیست و قوانین آلمان این اجازه را می دهد و شهروندان توسط کشورهای خارجی مورد جاسوسی قرار نمی گیرند.»

بر اساس مدارک ارایه شده در گزارش ها، سازمان جاسوسی ترکیه (میت) فهرستی از صدها نفر با مشخصاتی همچون ذکر نام، شماره تلفن و عکس های این افراد را به سرویس امنیت داخلی آلمان داده و از آنها خواسته تا همکاری کنند.

هفته گذشته نیز مقام های سوئیس اعلام کردند که تحقیقاتی را در زمینه جاسوسی ترکیه علیه اتباع ترک ساکن در این کشور آغاز کرده اند.

این گزارش ها در حالی منتشر شده که شهروندان ترک ساکن در کشورهای اروپایی از جمله آلمان از روز دوشنبه (۲۷ مارس) شرکت در همه پرسی تغییر قانون اساسی ترکیه را آغاز کرده اند. این همه پرسی روز ۱۶ آوریل در ترکیه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.