خبر فوری
This content is not available in your region

دفتر یادداشت جان اف کندی در زمان جنگ جهانی دوم حراج می شود

نظرها
euronews_icons_loading
دفتر یادداشت جان اف کندی در زمان جنگ جهانی دوم حراج می شود
اندازه متن Aa Aa

دفتر خاطرات جان اف کندی، رئیس جمهوری فقید آمریکا در دوران رونامه نگاری وی در سالهای پس از جنگ جهانی دوم به حراج گذاشته می شود. جان اف کندی در سال ۱۹۴۵ زمانیکه ۲۸ ساله بود بعنوان خبرنگار اعزامی روزنامه هرست به آلمان فرستاده شده بود.

برخی با استناد به یادداشت وی در این دفتر خاطرات در مورد هیتلر می گویند رئیس جمهوری سابق آمریکا مجذوب رهبر آلمان نازی بوده است.

بابی لیوینگستون، رئیس خانه حراج «آر آر» که قرار است این دفتر یادداشت را به فروش برساند، می گوید : «یکی از جالبترین یادداشت های کندی در این دفتر در مورد هیتلر است. او نوشته است: پس از بازدید از دو محلی که هیتلر در آنجا بسر می برد، شما براحتی می فهمید که چطور تا چند سال دیگر هیتلر از میان اینهمه نفرتی که در این لحظه او را احاطه کرده است دوباره بعنوان یکی از مهمترین افراد تمام دورانها ظهور خواهد کرد. او چیزی از جنس افسانه در خود داشت.»

وی در این دفتر یادداشت همچنین تاکید کرده است که جاه طلبی های هیتلر برای کشور آلمان و نژاد برتر تهدید کنندۀ صلح جهانی است. در این دفتر خاطرات همچنین یادداشتهایی علیه خطر کمونیسم توسط جان اف کندی نوشته شده است.

قرار است این دفتر خاطرات روز ۲۶ آوریل به قیمت پایۀ ۲۰۰ هزار دلار در بوستون به حراج گذاشته شود. دفتر خاطرات به جا مانده از سی و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ۶۱ صفحه است و برخی از یادداشت های آن با دستنوشته شده و برخی نیز تایپ شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.