خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش شهروندان لندن به آغاز روند اجرایی برگزیت

نظرها
euronews_icons_loading
واکنش شهروندان لندن به آغاز روند اجرایی برگزیت
اندازه متن Aa Aa

انگلستان با ۵۳ و ۴ دهم درصد رای موافق در همه پرسی ۹ ماه پیش، سهم به سزایی در تصمیم به ترک عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا داشت. همه پرسی که با نتیجه ۵۱ و ۹ دهم درصد آرا دولت بریتانیا را به خروج از این اتحادیه اروپا مجبور کرد. با این حال در آغاز روند این جدایی، همچنان در لندن، پایتخت بریتانیا و مرکز انگلستان صداهایی متفاوت شنیده می شود.

جولیا از ساکنان این شهر می گوید: «من در مرکز لندن کار می کنم و به نظرم بسیاری از مردم از کشورهای متفاوت و فرهنگ های متفاوت در اینجا هستند و همین گونه باید باقی بماند. بنابراین امروز روزی تلخ برای من است.»

کریستوفر نیز بر این باور است که «بیشتر مسن تر به ترک اتحادیه رای دادند و حالا جوانان باید با این تصمیم برای آینده زندگی کنند. به نظرم این اقدامی فاجعه بار است.»

در همین حال در پایتخت بریتانیا که از آن به عنوان قطب اقتصادی اتحادیه اروپا یاد می شد عده ای به آینده اجرای نتیجه همه پرسی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ امیدوارند.

نیکولا می گوید: «این اقدام احتمالا تاثیری بر زندگی من ندارد. من همچنان به فعالیت روزانه ام ادامه می دهم و کار می کنم. همچنان تعطیلاتم را خواهم داشت و منتظر می مانیم تا ببینیم چه پیش می آید.»

نایجل که مدیر یک بنگاه تجاری است می گوید: «بدیهی است که سال های سختی در مذاکرات پیش رو است ولی من فکر می کنم که بریتانیا و به ویژه لندن به دلیل منطقه زمانی اش، منابع، سرمایه فکری و زیرساخت هایی که داریم بزرگترین مرکز مالی خواهد بود.»

شمار مشارکت کنندگان در همه پرسی بر سر ترک عضویت اتحادیه اروپا ۷۲ و ۲ دهم درصد بود و کمترین رای موافق در اسکاتلند با ۳۸ درصد به صندوق ریخته شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.