خبر فوری
This content is not available in your region

اپلیکیشن اوبر در دانمارک متوقف می شود

نظرها
euronews_icons_loading
اپلیکیشن اوبر در دانمارک متوقف می شود
اندازه متن Aa Aa

رانندگان اوبر به زودی دیگر قادر نخواهند بود در دانمارک کار کنند. شرکت آمریکایی اوبر اعلام کرد که هجدهم آوریل اپلیکیشن اوبر در دانمارک متوقف خواهد شد. دلیل این تصمیم قانون جدید تاکسیرانی در این کشور است که براساس آن تمام خودروهای تاکسی باید به حسگرهای ویژه صندلی و تاکسی متر (مسافت سنج) مجهز شوند.

خبری که باعث تاسف برخی مشتریان شده است، هرچند هستند کسانی که بر این باورند که اوبر نان رانندگان تاکسی را آجر کرده است و ممنوعیت آن تصمیم درستی است.

اتحادیه های تاکسیرانی در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله در دانمارک نیز همراه به حضور اوبر در بازار اعتراض کرده و بر این نکته تاکید داشته اند که شرکتهای اینترنتی حمل و نقل مسافر مثل اوبر در رقابتی نابرابر با تاکسی های معمولی قرار دارند و تاثیر مخربی بر درآمد راننده ها داشته اند.

اوبر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به رایزنی با دولت دانمارک ادامه خواهد داد بلکه اصلاحاتی در قانون جدید تاکسیرانی صورت گیرد و امکان کار برای رانندگان تاکسی اوبر در دانمارک بار دیگر فراهم شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.